Služby

Registrace čtenáře

Čtenářem knihovny se stává fyzická či právnická osoba vydáním průkazu čtenáře knihovny na základě vyplněné přihlášky čtenáře ověřené knihovníkem.
Registrační poplatek činí 20,- Kč/rok.

Výpůjční lhůta

Výpůjční lhůta pro půjčování mimo budovu je 3 měsíce. Čtenář je povinen vrátit vypůjčený dokument v takovém stavu, v jakém si jej půjčil. Nese odpovědnost za všechny zjištěné závady a je povinen uhradit knihovně náklady na opravu dokumentu, popřípadě uhradit škodu jako při ztrátě dokumentu. Je zakázáno zpracovávat text graficky podtrháváním, zvýrazňováním, psaním poznámek na okraj nebo jiným způsobem do vypůjčeného dokumentu zasahovat. Jestliže čtenář nevrátí dokument půjčený mimo budovu ve stanovené lhůtě, účtuje mu knihovna poplatek z prodlení 20,- Kč.

Zprostředkování výpůjček

Vzhledem k tomu, že do knihovny se momentálně nové knihy nenakupují, mají čtenáři možnost zapůjčit si knihy z výměnného fondu Regionální knihovny v Teplicích, který se několikrát během roku v bystřanské knihovně obměňuje.

Konkrétní tituly lze objednat přímo u místní knihovnice, kde si ji mohou čtenáři (v závislosti na aktuální dostupnosti) zapůjčit podle pravidel místní knihovny.

Katalog výměnného fondu RK